جمعه ۰۴ اسفند ۱۳۹۶  -  Friday, February 23, 2018
جستجوی پیشرفته
عمومی
 عبارت *      جستجوی پیشرفته

برگزاری اولین جشنواره ملی کشاورزی ایران و سی و یکمین دوره انتخاب و معرفی نمونه های ملی بخش کشاورزی
در بخش معرفی برترین ها در اولین جشنواره ملی کشاورزی ایران و سی و یکمین دوره انتخاب و معرفی نمونه های ملی بخش کشاورزی، از دکتر مهدی کریمی به عنوان فناور برتر و مهندس عباس مهدی نیا به خاطر طراحی و ساخت کمباین برداشت وش پنبه تقدیر به عمل آمد.

اولین جشنواره ملی کشاورزی ایران و سی و یکمین دوره انتخاب و معرفی نمونه­ های ملی بخش کشاورزی با محوریت سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی و همکاری صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و فرهنگستان علوم، بانک کشاورزی و شرکت بازرگانی ایران روز دوشنبه 13 دیماه 95 در مرکز همایش­ های بین­المللی صدا و سیما برگزار شد.

در این جشنواره ملی با تاکید بر کشاورزی دانش بنیان به عنوان رکن اقتصاد مقاومتی در دو قسمت تجلیل از نمونه­ های ملی و برگزاری نشست ­های تخصصی و با حضور وزیر جهاد کشاورزی، معاون وزیر، مدیران، چند تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و نمونه­ های ملی بخش کشاورزی برگزار شد. در ابتدای مراسم آقای دکتر زند ریاست محترم سازمان، نحوه انتخاب نمونه ها و شاخص­ های ارزیابی آن­ها را برای حضار تشریح کردند. در ادامه آیت ­اله عالمی نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی با تاکید بر مقدس بودن حرفه کشاورزی در پیشگاه پروردگار، فعالیت کشاورزان را محترم و ارزشمند دانست. سپس آقای مهندس حجتی وزیر محترم جهاد کشاورزی ضمن تشکر از برگزاری مناسب جشنواره بر افزایش بهره­ وری تولید و کاهش مصرف آب در بخش کشاورزی و تلاش برای تکمیل زنجیره تولید تا مصرف تاکید کردند و از محققان و پژوهشگران به ­عنوان پیشگامان کشاورزی دانش بنیان تا کشاورزان و بهره­ب رداران و همکاران وزارتخانه به عنوان ابزارهای تحقق این امر خواستند تا برای تامین مناسب غذای مردم از مزرعه تا سفره توجه مضاعفی داشته باشند. در ادامه مراسم، از کتاب "زراعت کم آب، راهبردها و کاربردها" تالیف دکتر کوچکی و دکتر خواجه حسینی رونمایی و از 102 کشاورز نمونه، 16 پژوهشگر و فناور برتر در سطح ملی تقدیر شد.

همکاران ستادی موسسه تحقیقات فنی و مهندسی کشاورزی و بخش ­های تحقیقاتی تابعه علاوه بر همکاری در بخش داوری با این جشنواره در بخش برترین ها نیز از دکتر مهدی کریمی به عنوان فناور برتر و مهندس عباس مهدی ­نیا به خاطر طراحی و ساخت کمباین برداشت وش پنبه تقدیر به عمل آمد. این موفقیت بزرگ را خدمت همه همکاران محترم موسسه تبریک عرض می نماییم.

 
 


۱۳۹۵/۱۰/۱۴
تعداد نمایش: ۹۷
مشاهده اخبار گروه خبری 'عمومی'

نظر و امتیاز برای این خبر
 
نام و نام خانوادگی:
1 2 3 4 5
لطفا نظر خود را بنویسید:
 
آمار مشاهده صفحات

پیوندها:                                               
                                                        

وزارت جهاد کشاورزیمرکز فناوری اطلاعات و اطلاع رسانی کشاورزی
 صندوق حمایت از توسعه پژوهش و فناوری
سازمان تحقیقات،آموزش و ترویج کشاورزیمرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی                                                                     
 کمیته ملی آبیاری و زهکشیشبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی 

تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به موسسه تحقیقات فنی و مهندسی کشاورزی می باشد.