دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱  -  Monday, August 8, 2022
جستجوی پیشرفته
اصفهان
 عبارت *      جستجوی پیشرفته

صعود موفقیت آمیز بانوی کوهنورد عضو هیئت علمی موسسه تحقیقات فنی و مهندسی کشاورزی از جبهه شمال شرقی به قله دماوند
خانم دکتر لاله مشرف عضو هیئت علمی موسسه تحقیقات فنی و مهندسی روز شنبه اول مردادماه 1401 توانست از جبهه شمال شرقی به قله دماوند به ارتفاع 5671 متری صعود کند.

به گزارش روابط عمومی موسسه تحقیقات فنی و مهندسی خانم دکتر لاله مشرف عضو هیئت علمی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان اصفهان شاغل در بخش تحقیقات فنی و مهندسی توانست از جبهه شمال شرقی با موفقیت به بام ایران -  قله دماوند- در ارتفاع 5671 متری صعود کند و بدین ترتیب به افتخارات سازمان خود بیفزاید. موسسه تحقیقات فنی و مهندسی کسب این افتخار موفقیت آمیز را به وی و جامعه همکاران تبریک می‌گوید.

خانم دکتر مشرف درباره صعود خود گفت: صعود به قله دماوند، از جبهه سخت شمال شرقی برایم تجربه‌های بسیاری داشت. امسال نیز به قصد صعود به قله دماوند، تمرینات سخت و هدفمند خود را انجام دادم و توانستم به هدف برسم.

وی افزود: صعود به این قله از جبهه شمال شرقی از روستای ناندل نزدیک به شهر آمل آغاز می‌شود. محل کمپ در دشت سبز در ارتفاع ۴ هزار و صد متری یا در تخت فریدون در ارتفاع ۴ هزار و سیصد متری با شب‌مانی در محل کمپ و ایجاد هم هوایی در این ارتفاع است، که ما صبح روز یکم مرداد از محل کمپ در دشت سبز ساعت ۴:۳۰ پیمایش و صعود به قصد قله در ارتفاع پنج هزار و ۶۷۱ متری را شروع کردیم که خدا را شکر با وجود وزش شدید باد در مسیر، ساعت ۱۴ با موفقیت به قله رسیدیم.

دکتر مشرف با اشاره به سختی‌های خاص صعود به بام ایران گفت: برای صعود به قله از این مسیر لازم بود که به صورت تراورس از یخچال عروسک‌ها عبور کنیم که لازمه این کار داشتن آمادگی لازم بدنی و انجام تمرینات مستمر در این زمینه بوده است. وی افزود که سه هفته قبل از این صعود به منظور کسب آمادکی لازم و انجام یخنوردی به قله قاش مستان دنا ( بلندترین قله سلسله جبال زاگرس) مبادرت به صعود  کرده است.

 
 


۱۴۰۱/۰۵/۱۰
تعداد نمایش: ۹۲
مشاهده اخبار گروه خبری 'اصفهان'

نظر و امتیاز برای این خبر
 
نام و نام خانوادگی:
1 2 3 4 5
لطفا نظر خود را بنویسید:
 
آمار مشاهده صفحات