دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱  -  Monday, August 8, 2022
جستجوی پیشرفته
موسسه
 عبارت *      جستجوی پیشرفته

بازدید از مزرعه کشت و صنعت شمال شرق وابسته به سازمان اتکا
آقای دکتر دهقانی سانیچ به اتقاق هیئت همراه از مزرعه کشت و صنعت شمال شرق وابسته به سازمان اتکا در تاریخ 1401/5/07 بازدید داشتند.

روز پنجشنبه مورخ 1401/05/07 آقای دکتر دهقانی سانیچ رئیس موسسه تحقیقات فنی و مهندس کشاورزی به همراه آقایان دکتر حقایقی­مقدم متخصص در آب و خاک کشاورزی و دکتر چاجی متخصص در خشک‌­کن­‌های محصولات کشاورزی؛ متخصصان بخش فنی و مهندسی مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی خراسان رضوی، ­از مزرعه کشت و صنعت شمال شرق با هدف ارتقاء مدیریت آبیاری و هوشمندسازی، بازدید بعمل آوردند. در ادامه با همراهی آقایان مهندس موسی‌­آبادی و مهندس آبرودی مزرعه از بخش‌­های مختلف مزرعه نیز بازدید شد. طبق نظر دکتر دهقانی سانیچ با توجه به اینکه در مزرعه تلاش‌­های زیادی برای ارتقاء بهره‌­وری انجام شده و همچنان نیز در دست انجام است، ایشان اظهار داشتند؛ بخش­‌هایی از مزرعه که به تولید رسیده‌­اند، مانند؛ اراضی زیر کشت سنترپیوت و گل محمدی، می‌­توانند با راندمان فنی و اقتصادی به مراتب بالاتری به فعالیت خود ادامه دهند و نقشه راه سایر قسمت‌­ها نیز که برای تولید در آینده سرمایه‌­گذاری شده‌­اند (شامل باغات انگور و پسته) می‌­توانند ویرایش و با رویکرد پایدارتری دنبال شوند.

در نامه گزارش بازدید آقای دکتر دهقانی سانیج  به آقای دکتر دلاوری رئیس مرکز تحقیقات و نوآوری سازمان اتکا، ایشان بصورت رسمی ضمن اعلام آمادگی همکاری موسسه تحقیقات فنی و مهندسی کشاورزی در قالب تفاهم­‌نامه­‌های همکاری مشخص برای ارزیابی و توسعه فناوری‌­های مورد نیاز، به  ارائه پیشنهاد در 7 محور پرداختند.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


۱۴۰۱/۰۵/۱۰
تعداد نمایش: ۴۳
مشاهده اخبار گروه خبری 'موسسه'

نظر و امتیاز برای این خبر
 
نام و نام خانوادگی:
1 2 3 4 5
لطفا نظر خود را بنویسید:
 
آمار مشاهده صفحات