پنج شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲  -  Thursday, December 7, 2023
جستجوی پیشرفته
» اخبار

لطفا گروه خبری مورد نظر خود را از منوی زیر انتخاب نمایید: عبارت *      جستجوی پیشرفته
 
» آخرین خبرها
مشارکت نخبگان درتوسعه آبیاری قطره‌ای زیرسطحی در کشور
تاریخ و ساعت : ۱۴۰۲/۰۹/۱۵ ۱۶:۵۶
استفاده از نخبگان در نشست تخصصی با موضوع "توسعه آبیاری قطره‌ای زیرسطحی در کشور" با حضور جمعی از متخصصین آب کشاورزی به میزبانی موسسه تحقیقات فنی و مهندسی کشاورزی برگزار شد.


بهره برداری صحیح از منابع خاک و آب
تاریخ و ساعت : ۱۴۰۲/۰۹/۱۴ ۱۶:۵۰
کارگاه آموزشی به مناسبت هفته جهانی خاک توسط عضو هیات علمی بخش تحقیقات فنی و مهندسی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی سمنان (شاهرود) برگزارشد.


حفظ تولیدات کشاورزی مرهون تلاش های سازمان تات/نقش سازمان تات در سفره و سلامت مردم
تاریخ و ساعت : ۱۴۰۲/۰۹/۱۴ ۱۵:۴۹
در نشست مشترک اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی به منظور معرفی دستاوردها و یافته‌های اعضای هیئت علمی و محققان سازمان تات، بر نقش این سازمان در سفره و سلامت مردم و حفظ تولیدات کشاورزی تاکید شد.


کاهش ضایعات محصولات کشاورزی، راهبردی برای موفقیت برنامه ملّی الگوی کشت
تاریخ و ساعت : ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ ۱۵:۵۱
دومین نشست تخصصی با عنوان " کاهش ضایعات محصولات کشاورزی، راهبردی برای موفقیت برنامه ملّی الگوی کشت " از سلسله نشست های تخصصی مرتبط با رویکردهای اجرایی مبتنی بر موارد قانونی الگوی کشت ملی محصولات کشاورزی با حضور محققان و کارشناسان مراکز تحقیقاتی و سازمان های جهاد کشاورزی برگزار شد.


کاهش تلفات و دورریز مواد غذایی و محصولات کشاورزی
تاریخ و ساعت : ۱۴۰۲/۰۹/۰۸ ۰۹:۵۴
نشست تخصصی "حرکت به سوی کاهش تلفات و دورریز مواد غذایی" با حضور اساتید، پژوهشگران و کارشناسان از دانشگاه‌ها، مراکز و مؤسسات تحقیقاتی، معاونت های اجرائی مرتبط وزارت جهاد کشاورزی، سازمان های جهاد کشاورزی استان ها و سازمان غذا و دارو روز سه شنبه مورخ 1402/09/07 از ساعت 9 صبح لغایت 12 به صورت وبیناری در مؤسسه تحقیقات فنی و مهندسی کشاورزی برگزار شد.


نشست تخصصی " ارتقای بهره وری آب سبز و منابع تولید " برگزارشد
تاریخ و ساعت : ۱۴۰۲/۰۹/۰۷ ۱۱:۱۳
اولین نشست تخصصی با عنوان "ارتقای بهره وری آب سبز" از سلسله نشست های تخصصی مرتبط با رویکردهای اجرایی مبتنی بر موارد قانونی الگوی کشت ملی محصولات کشاورزی در روز یکشنبه، پنجم آذر ماه 1402 با حضور محققان و کارشناسان مراکز تحقیقاتی و سازمان های جهاد کشاورزی برگزار شد.


دستنامۀ فنی روش‌های مناسب برداشت، پوشش دهی، بسته‌بندی و نگهداری خیار، منتشر شد
تاریخ و ساعت : ۱۴۰۲/۰۹/۰۵ ۱۵:۲۱
دستنامه فنی روش‌های مناسب برداشت، پوشش دهی، بسته‌بندی و نگهداری خیار، توسط ایران محمدپور محقق تحقیقات صنایع غذایی هرمزگان منتشرشد.


برگزاری جلسه کمیته تخصصی آب و خاک و امور زیربنایی استان سمنان
تاریخ و ساعت : ۱۴۰۲/۰۹/۰۵ ۱۵:۰۵
با حضور سه نفر از اعضای هیات علمی بخش تحقیقات فنی و مهندسی سومین جلسه کمیته تخصصی آب و خاک و امور زیربنایی استان سمنان در سال 1402 با حضور نادر نادری، سیدحسن موسوی فضل و زین العابدین امیدمهر اعضای هیات علمی بخش تحقیقات فنی و مهندسی، مدیر و کارشناسان مدیریت آب و خاک استان و نماینده تخصصی اعضای هیات علمی دانشگاه صنعتی شاهرود در سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با هدف بررسی نیازهای پژوهشی و آموزشی بخش آب و خاک استان برگزار شد.


افزایش ضریب نفوذ فناوری به بخش کشاورزی با مشارکت بخش خصوصی
تاریخ و ساعت : ۱۴۰۲/۰۹/۰۵ ۱۴:۵۶
در راستای افزایش ضریب نفوذ فناوری به بخش کشاورزی تفاهم نامه فیمابین مؤسسه تحقیقات فنی و مهندسی کشاورزی، وشرکت ادوات کشاورزی تراکتور سازی به امضاء رسید.


انتشار جلد هشتم مجله علمی ترویجی "مدیریت ضایعات و پسماندهای کشاورزی"
تاریخ و ساعت : ۱۴۰۲/۰۹/۰۴ ۱۵:۲۸
جلد هشتم مجله علمی ترویجی "مدیریت ضایعات و پسماندهای کشاورزی" مربوط به بهار و تابستان 1402 توسط مؤسسه تحقیقات فنی و مهندسی کشاورزی در آبان ماه سال جاری منتشر شد.  مشاهده خبرها

آمار مشاهده صفحات